BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pirmininko Vytauto Zeliankos atviras teismas kratosi pareigos atskleisti duomenis apie Vilniaus apygardos teisėjų grupės veiklą

2017-06-05 Vilniaus apygardos teismui padaviau prašymą pateikti iš LITEKO sistemos duomenis apie darbo krūvius šių Vilniaus apygardos teismo teisėjų: Neringa Švedienė, Henrichas Jaglinskis, Algimantas Valantinas, Daiva Kazlauskienė, Laureta Ulbienė,  Stasys Lemežis, Ainora Kornelija Macevičienė,  Virginija Pakalnytė-Tamošiūnaitė, Aiva Survilienė, Audrius Cininas, Stasys Punys, Regina Pocienė, Leonarda Gurevičienė.

Tačiau Vilniaus apygardos teismo vadovybė paleido į apyvartą atsifutbolinimo taktiką ir

​bando ​apsim​esti​, kad tai ne valstybės įstaigos - teismo pareiga vykdyti Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymo 5 straipsnio 1 dalies nuostatas.

​            Štai, ką ​2017-06-07 dieną į mano prašymą atsakė Vilniaus apygardos teismo pirmininko Vytauto Zeliankos „dešinioji ranka“ ryšiams su visuomene Raimonda Jagminaitė :


2017 m. birželio 7 d. 13:08, Raimonda Jagminaitė <Raimonda.Jagminaite@teismas.lt> rašė:

Laba diena, gerb. Zigmantai, gavau Jūsų užklausą dėl informacijos pateikimo. Norėčiau parekomenduoti Jums internetinį puslapį:  http://atvirasteismas.lt/

Ten rasite išties daug statistinių duomenų apie teismus, teisėjus, jų nagrinėjamas bylas. Manau, šis puslapis bus Jums naudingas. Ir rasite visą reikiamą informaciją.

Jei šio puslapio informacijos Jums nepakaks ir turėsite klausimų galite kreiptis į Nacionalinę teismų administraciją, ji renka visus duomenis apie teismus.

Su pagarba

Teismo pirmininko padėjėja

Ryšiams su visuomene

Raimonda Jagminaitė

Gedimino pr. 40, Vilnius

Mob. Tel.  +370 656 27455

Tel. 8 5 2688068

www.vat.lt

Išaiškinu teisėjui​​​, Vilniaus apygardos teismo pirmininkui ​Vytautui Zeliankai, kad Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymo 5 str. 1 d. 1 p. nustatyta, kad kiekvienas asmuo turi teisę rinkti informaciją ir ją skelbti visuomenės informavimo priemonėse. Minėto įstatymo 6 str. 1 d.  nustatyta, kad kiekvienas asmuo turi teisę gauti iš valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų, kitų biudžetinių įstaigų viešąją informaciją apie jų veiklą.

Dar teisėjui teismo pirmininkui ​Vytautui Zeliankai išaiškintina, kad Lietuvos Respublikos teisėjų etikos kodeksas įpareigoja kiekvieną teisėją saugoti savo profesijos garbę ir prestižą, nepažeisti Konstitucijos, tarptautinių sutarčių, įstatymų ir kitų teisės aktų.

Panašu, kad Vilniaus apygardos teismo pirmininkas teisėjas Vytautas Zelianka

šiais klausimais turi atskirą nuomonę, todėl, manau, kad jis nėra linkęs užkrėsti pavyzdžiais saugančiais teisėjo profesijos garbę.

Kokius paslėpsnius  norima paslėpti Vilniaus apygardos teisme, jei vengiama teikti

​netgi tokią iš pažiūros ​nekaltą informaciją apie ​tam tikrų ​teisėjų darbo krūvius?

Ar tokiais veiksmais (neveikimu) ​”atviram” ​teismui vadovaujantis  teisėjas Vytautas Zelianka nemeta šešėlio ant savo kolegų grupės - aukščiau nurodytų Vilniaus apygardos teismo teisėjų?

Zigmantas Šegžda, viešosios informacijos rengėjas ir skleidėjas

​P.S. Gal būt ​​nuogąstaujama, kad žinia apie užslaptintus teisėjų darbo krūvius nepasklistų už Lietuvos Respublikos ribų, nes prie prašymo teismui pristačiau šias žiniasklaidos priemones:

The Dissident‘s Tribune ir The Human Rights in Lithuania

tai trys interneto tinklaraščiai anglų-lietuvių kalbomis,

pasiekiantys šimtamilijoninę Europos, Amerikos, Australijos

skaitytojų auditoriją.

Žiniasklaidos priemonėse kritikuojamas valstybės represinis režimas,

reiškiama nuomonė dėl teismų sistemos tobulinimo,

fašizmo bei sovietinės nomenklatūros apraiškų

teisėsaugos struktūrose šalinimo.

The Dissident‘s Tribune ir The Human Rights in Lithuania ieškokite čia:

http://zigmantassegzda.blogspot.com/

http://zigmantassegzda.blogr.lt/

http://zigmantassegzda.simplesite.com/

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras