BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Viešųjų pirkimų tarnybos šefė nuo stipraus streso gynėsi manualine terapija ir masažu

Zigmantas Šegžda, gyvenantis Rygos g. …Vilniuje

Vilniaus apygardos prokuratūros Vilniaus apylinkės prokuratūros pirmajam skyriui

Rinktinės gatvė, 5A, 01515 Vilnius

SKUNDAS

2016-10-26, Vilnius

Teikiu duomenis, pagrindžiančius aplinkybę manydamas, kad UAB „Lakštausko klinika“, kodas 300669033, adresas Stirnų/Elnių g. 27/28, Vilnius, gydytojai Eduardas Lakštauskas ir Brigita Paulienė, galimai siekdami turtinės ar kitos naudos, galimai suklastojo pacientės Sigitos Jurgelevičienės asmens sveikatos istoriją, galimai suklastojo ligos diagnozę ir galbūt netikrų duomenų pagrindu galimai atliko su gydymu nesusijusias paslaugas Viešųjų pirkimų tarnybos prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės direktoriaus pavadauotojai Sigitai Jurgelevičienei, bei , manyčiau, nesant tam pagrindo pateikė teismui galimai suklastotą 2016-06-30 dienos išrašą iš medicininių dokumentų, tuo galimai padarė nusikaltimą valdymo tvarkai pagal LR baudžiamojo kodekso 300 str. 1 dalį. LR baudžiamojo kodekso 300 str. 1 dalyje numatyta, kad tas, kas pagamino netikrą dokumentą ar panaudojo žinomai suklastotą dokumentą, baudžiamas laisvės atėmimu iki trejų metų.

Nurodytą veiką nustačiau 2016-09-23 dieną gavęs UAB „Lakštausko klinika“ 2016-06-30 dienos išrašą iš medicininių dokumentų, kurį pasirašė gydytojai Eduardas Lakštauskas ir Brigita Paulienė. Šių duomenų pagrindu reiškiu nuomonę dėl toliau pateikiamų aplinkybių.

Gydytojai Eduardas Lakštauskas ir Brigita Paulienė nustatė Sigitai Jurgelevičienei pagal tarptautinės ligų klasifikaciją TLK-10-AM neegzistuojančią diagnozę – „vertigo“, 2016-06-30 dienos išraše iš medicininių dokumentų taip pat nurodė neegzistuojančią diagnozę – „vertigo“. „Lakštausko klinikoje“ nuo 2014-05-13 iki 2014-07-30 pagal galimai suklastotą diagnozę „vertigo“ Sigitai Jurgelevičienei buvo atliekamos manualinės terapijos ir akupunktūros procedūros bei masažai. Iš išrašo iš medicininių dokumentų matyti, kad Sigitos Jurgelevičienės diagnozė turbūt buvo nustatyta jau pirmosios konsultacijos metu galimai neatlikus diagnostinių tyrimų (neatlikus klinikinio įvertinimo), t.y. diagnozė buvo galimai suklastota. Sigita Jurgelevičienė skundėsi galvos svaigimu ir rankų tirpimu. 2014-05-13 Sigitą Jurgelevičienę konsultavo gydytojas Eduardas Lakštauskas ir paskyrė manualinės terapijos ir akupunktūros procedūras. 2014-05-20 Sigitą Jurgelevičienę konsultavo gydytoja Brigita Paulienė ir sudarė kvėpavimo ir diafragmos atpalaidavimų programą, bei programą kaklui ir pečių juostai stabilizuoti ir stiprinti, krūtinės ląstos elastingumą stabilizuoti. Pacientei atlikti taškiniai nugaros ir pečių juostos masažai.

Turiu pagrindo galvoti, kad gydytojai Eduardas Lakštauskas ir Brigita Paulienė klaidingai ir prieštaringai nurodė, kad Sigitos Jurgelevičienės anamnezėje – ilgai trukęs stiprus stresas. Tačiau reiškiu pagrįstą nuomonę, kad pagal nurodytą diagnozę „vertigo“ galvos svaigimas, rankų tirpimas negali būti kildinamas dėl ilgai trukusio stipraus streso. Galvos svaigimo priežastimi gali būti ausies ir speninės ataugos ligos (diagnozė pagal TLK - H60-H95) bei vestibulinės funkcijos sutrikimai (diagnozė pagal TLK - H81). Pagal mano turimus duomenis, neatliktas tyrimas videonistagmografu - nebuvo vertinami nevalingi akių obuolių judesiai (nistagmas), tad, manau, kad nebuvo nustatyta, ar tai yra tikrasis vertigo; nenustatyta ligos kilmė (centrinis ar periferinis); neįvertinta, ar nėra gyvybei pavojingos būklės, kaip antai kraujo išsiliejimo į smegenis. Nepaskirtas gydymas vaistais: vestibulosupresantais, kurie slopina svaigimą; gydymas pusiausvyros nervo kraujotaką gerinančiais ar paburkimą mažinančiais vaistais, vestibulinės migrenos atveju – migrenos dažnį retinančiais vaistais, nepaskirti specialūs pratimai – vestibulinė mankšta.

Sprendžiant iš Sigitai Jurgelevičienei paskirtų reabilitacijos procedūrų matyti, kad Sigita Jurgelevičienė tik galimai simuliavo ligą, o gydytojai Eduardas Lakštauskas ir Brigita Paulienė galbūt neįžvelgė išraše nurodytos ligos požymių, galimai neatliko neatliko klinikinio įvertinimo ir galimai tik imitavo gydymą, t.y. galimai taikė netradicinius reabilitacijos metodus, kurie, mano manymu, negalėjo būti skirti gydyti pacientės vestibulinės funkcijos sutrikimą.

UAB „Lakštausko klinika“ gydytojų Eduardo Lakštausko ir Brigitos Paulienės galimai suklastota Sigitos Jurgelevičienės asmens sveikatos istorija grindžiama Zigmantui Šegždai iškelta ir šiuo metu nagrinėjama Ukmergės rajono apylinkės teisme baudžiamoji byla Nr. 1-74-517/2016, kurioje dalyvauja Sigita Jurgelevičienė. 2016-09-23 dieną Sigita Jurgelevičienė baudžiamojoje byloje Nr. 1-74-517/2016 padavė civilinį ieškinį dėl turtinės ir neturtinės žalos atlyginimo. Ieškinio suma – 30298 Eur. Manau, kad gydytojai Eduardas Lakštauskas ir Brigita Paulienė galėjo imituoti Sigitos Jurgelevičienės gydymą ir kaip įrodymą Ukmergės rajono apylinkės teismui pateikė galimai suklastotą išrašą iš galimai suklastotų Sigitos Jurgelevičienės medicininių dokumentų apie nebūtą Sigitos Jurgelevičienės ligą, manau, turėdami tikslą galimai suklastotais dokumentais padėti Sigitai Jurgelevičienei laimėti bylą, nubausti jos sugulovą neproporcingai griežta bausme (4 metų laisvės atėmimu) ir prisiteisti iš jo nepagrįstai didelį turtinės ir neturtinės žalos dydį.

Prašau pradėti ikiteisminį tyrimą UAB „Lakštausko klinika“ gydytojo Eduardo Lakštausko ir gydytojos Brigitos Paulienės atžvilgiu pagal LR BK 300 str. 1 dalį.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras